MI A SZÓASZTAL?
Unja már az örökös antibiotikum kúrákat, nátha és azok szövődményeit? Szeretné elkerülni a gyógyszerek által okozott mellékhatásokat? Fontos Önnek gyermeke immunrendszerének megóvása és erősítése?
Megoldás: Sóterápia otthon, sóasztallal!
A sóasztal nem más, mint a gyermekek részére egy speciálisan kialakított asztal, amelybe kristálysót töltve a gyermekek a hagyományos homokozóhoz hasonlóan lapátolhatnak, szitálhatnak, játszva tölthetnek el egy kis terápiás időt. Ezáltal erősíthetik immunrendszerüket, fejleszthetik koncentrációs képességüket.
Hogyan működik a sóasztal?
A kristálysó (Parajdi só, vagy Himalája só) városi szennyeződésektől mentes, klímáját a kristálysó pára biztosítja, melyet a gyerekek észrevétlenül lélegzik be. A só által leadott negatív töltésű ionok pozitívan hatnak a légutakra, légúti megbetegedésekre.
Nincs más dolga, mint leveszi az asztal fedelét és hagyja, hogy gyermeke homokozzon, azaz játszva gyógyuljon! A homokozás során a gyerekek folyamatosan felkavarják az apró sószemcséket, mely a légutakba bekerülve fejti ki a hatását.
Ráadásul a sóasztal enyhítheti a kicsik őszi-téli homokozó hiányát is!
Ha a gyermek éppen nem használja, hagyja az asztalt a teteje nélkül, a só ezáltal is kifejti kedvező hatását.
Ha a gyermek kinövi a sóasztalt, az asztalba töltött kristálysó elhasználható fürdősóként vagy párologtató sóként, az asztalba pedig bármit belepakolhat (ceruzát, gyurmát, színezőt) az a továbbiakban egy hagyományos asztalként funkcionál.
Sóasztal előnyei:
- kis helyet foglal, mégis hatékony
- nincs beépítve, mobil, bárhova tehető
- a gyermek játszva gyógyul, közben nem unatkozik
- otthon van
Ha hely hiányában nincs lehetőség sószoba, só kabin vagy sófal kialakítására, megoldás lehet a sóasztal, mely méreténél fogva (60x50x60cm) nem foglal sok helyet, hatását tekintve pedig kedvezően hat a gyermekek immunrendszerére.
Ideális megoldás egy sóasztal bölcsődék, óvodák, játszóházak, orvosi rendelők, szállodák részére is, ahol nincs lehetőség egy sószoba illetve sóhomokozó kialakítására, de mégis szeretnék, hogy a gyermekek egész évben részesüljenek a só áldásos hatásában.
Sókabinokban, sószobákban is elhelyezhető, kiegészítője lehet, ahol a gyermek a homokozás által játszva tölti el az időt, nem unatkozik.
Hogyan segít a Sóasztal otthonában?
1. Prevenció
- Szabad, tiszta, mély lélegzés elérésében
- Öngyógyító erők aktiválásában
- Az immunrendszer erősítésében
- Energetikai hiányok kiegyenlítésében
2. Gyógyulás
- Légúti megbetegedéseknél pl. asztma, hörghurut, krupp, felsőlégutak akut megbetegedése
- Légúti allergia tüneteinek enyhítésében
- Krónikus nátha, arcüreg–, homloküreg gyulladás, szénanátha, orrjárat kisebesedése esetén
- Bőrbetegségek kezelésénél, mint kiegészítő terápia pl. ekcéma, neurodermitisz, pikkelysömör
- Nyugtatóan hat a vegetatív idegrendszerre, ezáltal segít az alvászavar és a koncentrációs zavarok megszüntetésében, valamint a stressz oldásában és a hiperaktivitás jeleinek mérséklésében