A hagyományos konyhasóval ellentétben a Himalája só teljesen természetes, ennél fogva pedig rendkívül egészséges. A Himalája só főzéshez, sütéshez, sós fürdőhöz, és sófal építéséhez is kiválóan használható. A széleskörű felhasználása érdemes minél hamarabb beszerezni egy adaggal. Nálunk változatos kiszerelésben kapható Himalája só. Rendeljen még ma!
Honnan származik a Himalája só?
A Himalája só neve megtévesztő lehet, hiszen ha meg kéne mondani, hogy honnan származik, a legtöbben egyből rávágnák, hogy “természetesen a Himalájáról”. Ez azonban nem teljesen igaz. Bár a só Földünk leghatalmasabb hegységének nevét viseli, a valódi származási helye kicsit odébb található.
A Himalája sót nem közvetlenül a hegység lábánál, hanem onnan pár száz kilométerre, Pakisztánban bányásszák. Pakisztánban több értékes lelőhely is található. A kibányászott sót innen szállítják a világ többi országába. A Magyarországon kapható Himalája só is egy pakisztáni bányából került a felszínre.
Egy kis érdekesség, ami fontos lehet azoknak, akik Himalája sót szeretnének vásárolni: a só-rendelés nem olyan gördülékeny, mint ahogy azt elvárnánk a mai világban. Ősszel, az esős idő ugyanis nemegyszer megakasztja a bányászást, és előfordulhat, hogy hosszabb-rövidebb időre, de leállnak a bányák. A csúszások elkerülésének érdekében tehát érdemes még nyáron rendelni, amikor még nem fenyeget az esős idő.
Természetesen arra a Himalája sóra, amely már a raktárunkban van, nem kell ennyit várni. Rendelés után pár nappal már meg is lehet kóstolni, és hasznát venni ennek az igen értékes természeti kincsnek.
Mitől különleges a Himalája só?
A Himalája sóról szinte mindenki tudja, hogy különleges, azt viszont kevesen tudják, hogy miért. Pedig a Himalája sónak számos olyan tulajdonsága van, ami megkülönbözteti őt a hagyományos konyhasótól, sőt, még fölé is emeli. Lássuk, miről van szó!
Az első, és legszembetűnőbb különbség a Himalája só színe. Míg a hagyományos asztali konyhasó teljesen fehér (szinte már világt), addig a Himalája só inkább rózsaszínes árnyalatú. Ennek oka, hogy a Himalája só teljesen természetes, vagyis pont olyan formában kerül az asztalra, mint ahogy a földben is található.
Pont ezért tökéletes a Himalája só főzéshez, mert semmilyen káros anyagot nem tartalmaz. A hagyományos konyhasó rengeteg vegyi beavatkozáson megy keresztül, mielőtt forgalomba hozzák. Ezzel szemben a Himalája sót kézzel bányásszák, majd mindenféle adalékanyag nélkül árusítják. Így a Himalája só mentes marad a csomósodásgátlóktól, fehérítőktől, káliumtól, és a többi káros anyagtól.
A természetes Himalája só ugyanakkor 84 féle természetes ásványi anyagot tartalmaz, amelyek kifejezetten jó hatással vannak az emberi szervezetre. Azt is tudni kell róla, hogy valamivel enyhébb az íze a konyhasónál, kevésbé “sósabb”. Ez persze nem azt jelenti, hogy rosszabb lenne, mindössze az adagokra kell odafigyelni az ételek ízesítésénél.
A Himalája só felhasználása főzéshez
Mint mondtuk, a Himalája só főzéshez és sütéshez is nagyszerűen használható, de nem csak a megszokott, hagyományos módon. A Himalája só egyik leghatásosabb felhasználása, ha sótégla formájában vesszük hasznát sütés vagy főzés közben. Na persze nem úgy, hogy egy egész tégla sót belevágunk a húslevesbe.
Sütés előtt melegítsük fel a Himalája sótéglát, egészen addig, míg forró nem lesz. Ezután helyezzük a felforrósodott sótéglára a megsütni kívánt ételt, és hagyjuk rajta, amíg el nem készül. A sótégla kiválóan megtartja a meleget, így kényelmesen elkészíthetjük rajta az ebédet. Ráadásul, közben az étel kap egy kellemes sós ízt.
A sótéglán készült étel nem igazán tud megégni. Az elkészítéséhez nincs szükség plusz zsiradékra sem. A jó hőmegtartási tulajdonsága miatt a sótégla melegen tartja az ételt egészen a felszolgálás pillanatáig.
Arra azonban ügyeljünk, hogy soha ne hagyjuk túl sokáig az ételt a sótéglán. Minél tovább van rajta, annál több sót szív be, annál erősebb lesz az íze. Jó megoldás lehet, ha vékony szeletekre vágjuk azt, amit meg szeretnénk sütni. Így biztos, hogy gyorsan elkészül. Az is működhet, ha már a félig kész fogást tesszük a sótéglára, és csak a sütés utolsó szakaszához használjuk.
Természetesen nem csak főzéshez használhatjuk a Himalája sót. A sótéglából sószobát és sófalat is építhetünk. A különleges színe miatt a sótégla és a sócsempe dekorációs elemként is szolgálhat otthonunkban.
Páramegkötő hatása miatt kiválóan alkalmas a penészesedés és dohosodás megfékezésére. A sólámpa a levegőt, a sókristállyal töltött sópipa pedig a légutakat tisztítja. A nagyobb só darabokat vízben is feloldhatjuk, amiben utána egy kényelmes, relaxáló fürdőt vehetünk.
A Himalája só pozitív hatásai
A Himalája sónak számtalan pozitív hatása van, amely igen jót tesz az emberi egészségnek. Elsősorban tisztítja a légutakat, és enyhíti az asztmás tüneteket. Javítja a koncentrációt, az alvás minőségét, és segít az allergiás betegségek ellen.
A Himalája só jó hatással van az emésztésre, és támogatja az anyagcserét. Erősíti a csontokat, és csökkenti a vérnyomást. A Himalája só nyugtató hatású, enyhíti a migrént, és hozzájárul a szervezet pH értékének egyensúlyban tartásához.
Egy szóval, a Himalája só nem csak főzéshez, hanem az egészségesebb élethez is nélkülözhetetlen. Különféle kiszereléseinknek köszönhetően mindenki olyat választhat, amely megfelel személyes igényeinek.